Kostel sv. Bartoloměje se zvonicí přibližně čtvercového půdorysu, která přiléhá k jižní části stavby. Zvonice má zděný sokl, horní část je dřevěná. Do horní části zvonice je přístup venkovním zděným schodištěm, přilehlým k jižní straně. V dolní části zvonice je zaklenutý vstup do předsíně a odtud do hlavní lodi kostela.
Nejprve malá zmínka o historii:
Tolik historie - a teď k událostem roku 1989. V dubnu byly v kostele zahájeny přípravné práce i instalaci automatického zvonění klekání a byla provedena kompletní rekonstrukce elektrického vedení v prostoru kostela. V červenci započal tříměsíční pracovní maraton. Celkem se na této akci podílelo 66 lidí a zdarma odpracovali 2.256 hodin. Na opravě hřbitovní zdi, rozvodu vody pro zalévání hrobů, odvodu vody z okapových rour a úpravě vchodu na hřbitov, bylo pokračováno v roce 1990.
V roce 2001 se podařilo obnovit pravidelné konání bohoslužeb v kostele sv. Bartoloměje každou středu a první pátek v měsíci. Nejvýznamnější akcí tohoto roku bylo slavnostní posvěcení nových zvonů a to 23. 6. 2001. Nové zvony jsou Marie 343 kg a Václav 92 kg. Zcela zaplněný kostel s očekáváním přijal návštěvu českobudějovického biskupa Mons. Th. Dr. Antonína Lišky. Správce naší farnosti Jiří Čepl všechny uvítal a začala mše svatá. Při mši byly zvony posvěceny a poklep na ně provedli všichni přítomní duchovní správci, pak náš nejstarší občan a nejmladší dítě. Zvony ulila rodina Dydrychova. Posvěcení zvonů se také zúčastnila 80-ti letá Anna Drnková, švagrová pátera Josefa Drnka, zdejšího rodáka a dlouholetého faráře v Janovicích nad Úhlavou, který je na zdejším hřbitově pohřben. Následující týden započali práce se zavěšováním zvonů a poté se zvony poprvé rozezněly.
Ladění zvonů je:
Marie H1,
Bartoloměj D2,
Václav G2,
Jan Nepomucký B2.
Zdroj: Kocelovice, publikaci vydal Obecní úřad v Kocelovicích a Městské muzeum v Blatné v roce 1992.
Září víno vaří, říjen víno pijem.
Svatý František zahání lidi do chýšek.
Naši obec najdete v jihočeském kraji, asi 5,5 km vzdušnou čarou severozápadně od Blatné, nedaleko obce Lnáře. Ideální turistický a cykloturistický terén.
Středověké osídlení lokality Kocelovice navazuje přímo na dobu slovanskou. Ves byla v letech 1352 až 1399 sídlem vladyků z Kocelovic, z nichž poslední doložení v písemných pramenech byli bratři Beneš a Zdeněk, kteří v roce 1372 ještě s jinými zemany ustanovovali nového faráře ke zdejšímu kostelu. Zdeněk vlastnil v roce 1391 poplužní dvůr v nedalekém Újezdci a zemřel někdy kolem roku 1405. V roce 1419 držel kocelovickou tvrz Jan Mládenec z Újezda, který ji prodal po roce 1433 za 1300 kop grošů Petrovi ze Svojšína. V roce 1437 Kocelovice jako odúmrť propadly ve prospěch krále a dostaly se na čas do majetku Viléma ze Žlutic. Později, v roce 1454, z rozhodnutí krále Ladislava připadly Záviši z Valdštejna. V době pře polovinou 15. století byly Kocelovice spojeny s lnářským velkostatkem, kde setrvaly až do zrušení patrimoniální správy v roce 1849.